Wellness by Oriflame cz

zdroj: www.oriflame.com

 

Každý z nás chce dobře vypadat a zdravě se cítit. Zdraví a krása jsou vždy nerozlučně spojeny s vyváženou stravou, ale stres a hektické tempo dnešní doby jsou hlavní příčinou toho, že věnujeme méně času vaření a správnému stravování. 

Studie prokázaly, že živiny jsou pro zachování zdravého vzhledu pleti stejně důležité jako kosmetické prostředky; navíc působí proti procesu stárnutí a podporují celkové zdraví organismu.
Pokožka potřebuje vyživit jak zvenku, tak i zevnitř. Stav kůže a těla závisí právě na vyrovnané kombinaci živin.
Kosmetické přípravky hrají v péči o pokožku důležitou roli; pronikají do epidermis, hydratují, zjemňují a zlepšují
vyrovnanost pokožky. Nemohou však proniknout vnitřní dermální vrstvou pod povrchem pokožky. Právě zde může působit a zlepšit funkce pokožky doplňková péče zevnitř.

Společnost Oriflame se inspirovala moudrostí přírody, spojila ji s tím nejlepším z vědy a nyní na trh přináší bezpečný a snadný způsob, jak doplnit tělesný příjem nezbytných živin, a tak posílit přirozenou krásu zevnitř. Společně s předními švédskými vědci a odborníky na výživu vznikl program Wellness by Oriflame. Portfolio Wellness by Oriflame je vyvinuto tak, aby doplnilo potřebu živin v běžné denní stravě, a tak pomohlo rozvinout krásu, která vychází zevnitř, spolu s fyzickou a duševní pohodou. Řada Wellness produktů od Oriflame obsahuje přírodní nápoje Natural Balance, Balíček Wellness pro muže, Balíček Wellness pro ženy, multivitaminy, minerály, Omega 3 a Švédský komplex pro krásu.

 

Složení výrobků Wellness

Řada Wellness by Oriflame nabízí účinnou skladbu důležitých látek a jako doplněk stravy přispívá k vyvážené výživě lidského těla. Pokud se rozhodujete o koupi těchto doplňků stravy nebo pokud vás zajímají další informace, poslouží vám rovněž níže uvedených detailních informací o výrobcích a jejich složení.

 

Co je astaxanthin?

Astaxanthin je antioxidant. Jde o karotenoid, organický červený pigment, který se v přírodě objevuje v chloroplastech a chromoplastech rostlin, řas, plísní či bakterií a v ptácích a rybách, kteří se jimi živí (losos, krevety, plameňáci). V rostlinách a řasách mají dvě klíčové funkce: absorbují světlo (energii) pro využití ve fotosyntéze a chrání chlorofyl před škodami způsobenými sluncem. Karotenoidy, které přijímáme v potravě, se hromadí v naší pleti a mají stejné ochranné účinky na našem těle.

Studie prokazují, že astaxanthin je účinný antioxidant – více než 100krát silnější než vitamin E a velmi užitečný pro odklízení volných radikálů z těla. Volné radikály jsou nestabilní atomy s nespárovanými elektrony, které „kradou“ elektrony ostatních atomů. Když volný radikál reaguje se stabilní molekulou, promění ji ve volný radikál. To může dát do pohybu řetězovou reakci tvorby volných radikálů. Řada vědců je přesvědčena, že jednou ze základních příčin stárnutí je poškození buněk způsobené nekontrolovatelnými řetězovými reakcemi volných radikálů. Astaxanthin má jedinečnou molekulární strukturu, která mu poskytuje vynikající antioxidační kapacitu.

Jak astaxanthin funguje?

Astaxanthin chrání buněčné membrány všech tělesných orgánů před oxidačním stresem. Protože je rozpustný v tuku, má schopnost překročit krevní bariéru v mozku a tak působit na zrak, mozek a centrální nervový systém. Astaxanthin má zároveň zdokumentovaný efekt na ostatní tělesné tkáně. Zvyšuje svalovou vytrvalost a omezuje sekundární zánětlivou reakci po cvičení. Je zdokumentován i fakt, že v pleti redukuje fotostárnutí, zmírňuje následky UV záření a má protizánětlivý efekt po vystavení pleti UVB záření.

Jaké výhody má pravidelné užívání astaxanthinu?

Osvědčený mechanismus působení astaxanthinu hraje v našem těle klíčovou roli při ochraně buněk před poškozením, předčasným stárnutím a předčasnou smrtí. V současné době je potvrzena řada různých benefitů astaxanthinu pro lidské tělo: podporuje zdraví pleti, posiluje svaly, sportovní výkon a vytrvalost, zmírňuje symptomy poruchy trávení a zlepšuje zrak.

Proč je astaxanthin 100krát silnější než vitamin E?

Při boji proti volným radikálům v těle obvykle spolupracují dva antioxidanty (jako vitaminy C a E ), protože věnují-li jeden elektron, stabilizuje se volný radikál, ale je ochuzen jeden z antioxidantů (vitaminů). Astaxanthin má, na rozdíl od ostatních běžných antioxidantů, dvě další skupiny okysličujících molekul, což mu dává schopnost neutralizovat volné radikály, aniž by sám dosáhl nestability. Jinými slovy, astaxanthin zneškodňuje volné radikály a nepotřebuje dalšího dárce elektronu, aby se vrátil do stabilního stavu. Tato charakteristická chemická struktura posouvá astaxanthin na úroveň unikátní třídy karotenoidů, známé jako xanthofyly, které mají nadprůměrné antioxidační schopnosti.

Mohou astaxanthin užívat diabetici?

Pokud trpíte chronickou nemocí, nebo užíváte léky na předpis, měli byste před užíváním jakýchkoliv potravinových doplňků vždy konzultovat svého lékaře. Diabetes je zdravotní stav s abnormálně vysokou hladinou glukózy (cukru) v krvi. Všechny potraviny s obsahem cukru nebo škrobu se po konzumaci mění v glukózu, kterou pak tělo využívá k tvorbě energie. Hladina glukózy v krvi je za normálních okolností řízena inzulinem, hormonem, který vytvářejí B buňky slinivky. Když se množství glukózy v krvi zvýší, například po konzumaci potravy, inzulin hladinu glukózy normalizuje. U lidí s diabetes však zvýšenou hladinu glukózy normalizovat nelze. To způsobuje abnormálně vysokou hladinu krevní glukózy (hyperglykémii). Studie dokládají, že reaktivní formy kyslíku (ROS) navozené hyperglykémií přispívají k rozvoji diabetes a jejích komplikací: slepoty, selhání ledvin, amputací. Na ROS jsou zvláště citlivé také buňky slinivky. Astaxanthin chrání buňky slinivky před oxidačním poškozením. Studie prokazují, že astaxanthin redukuje rozvoj nemoci zpomalováním glukózové toxicity a poškození ledvin.

Může astaxanthin pomoci redukovat vrásky?

Vrásky jsou linky či záhyby na povrchu pleti, které vznikají v důsledku hlubokého poškození buněk. Jsou přirozenou součástí stárnutí. Stárnutí je pro každého z nás přirozeným procesem. Pleť stárne každou minutou. Tvorba nových pleťových buněk, které nahradí buňky původní, obvykle trvá 4 týdny. Existuje však několik faktorů, které mohou proces stárnutí urychlit. Nejpodstatnější z nich jsou: UV záření, znečištění vzduchu, kouření, drastické diety, hladina stresu atd.

UV záření, které ovlivňuje pleť, se skládá ze dvou různých typů: UVA a UVB.

UVB paprsky jsou kratší než UVA. Zasahuje především vnější vrstvy kůže. Jsou hlavní příčinou spálenin sluncem a tvorby melaninu. UVA paprsky pronikají hlouběji a účinněji, proto poškozují kolagenová vlákna v dermis a způsobují tak vznik vrásek. Astaxanthin chrání schopnost obnovy kolagenu; neutralizuje totiž volné radikály, které vznikají při vystavení kůže UV záření. Tak astaxanthin umožňuje kůži tu správnou regeneraci. Studie dokládají, že astaxanthin redukuje vrásky a zlepšuje pružnost pleti.

 

Jak ovlivňuje astaxanthin vzhled pleti?

Kůže je největší tělesný orgán a představuje první kontakt našeho těla s okolním světem. Je to bariéra, která nás chrání před náročnými okolními podminkami: UV zářením, suchým vzduchem, chladem, horkem, znečištěným prostředím. Proto je kromě základní denní péče o pleť nezbytné přijímat optimální množství vitaminů, minerálů a antioxidantů.

Astaxanthin je důležitý pro uchování zdravé a svěží pleti. Špatná strava s nedostatkem antioxidantů, vitaminů a minerálů, stejně jako znečištěné prostředí, kouření a UV záření, může způsobit, že je pleť skvrnitá a mdlá. Astaxanthin chrání pleť a umožňuje jí regeneraci; neutralizuje totiž volné radikály, které poškozují pleťové buňky. Kromě toho pomáhá obnově pleti po vystavení slunci a UVA a UVB záření. UV záření a znečištěný vzduch mají tendence připravovat pleť o vyživující látky, které potřebuje pro zachování hydrolipidické bariéry. V důsledku toho je pleť suchá a vypadá nezdravě. Astaxanthin pomáhá zvýšit hladinu hydratace suché pleti, zlepšit její pružnost, poskytnout jí přírodní oleje a obnovit rovnováhu hydrolipidické bariéry.

Jak může astaxanthin podpořit svalovou výkonnost a vytrvalost?

Volné radikály – nestabilní, extrémně reaktivní molekuly s nespárovanými elektrony - vznikají v našem těle nejen v důsledku toho, že je denně vystaveno nepříznivým podmínkám (UV záření, kouření, špatné stravě), ale také během normálních tělesných funkcí, jako je dýchání, vznik energie, cvičení, zažívání.

V průběhu fyzických aktivit dýcháme více a větší množství vzduchu. Čím více kyslíku vdechujeme a čím více kyslíku proudí našimi tělesnými tkáněmi, tím více volných radikálů vytváříme. Volné radikály poškozují svalové buňky (jejich membrány a DNA). Jediný způsob jak zastavit jejich škodlivé působení je použití účinného antioxidantu, jako je astaxanthin. Astaxanthin neutralizuje volné radikály ve svalech, zabraňuje poškození svalů a chrání je před degenerací. Astaxanthin tak představuje dva důležité fyzické přínosy: redukuje poškození svalů a zvyšuje svalovou vytrvalost tím, že snižuje hladinu kyseliny mléčné v těle. Kromě toho astaxanthin pomáhá urychlit regeneraci svalů po namáhavé aktivitě.

Proč bych měl užívat astaxanthin po jídle? Není lepší užívat jej před jídlem?

Astaxanthin je pigment rozpustný v tucích; pro jeho úplné vstřebání je tedy nezbytná tvorba žlučových kyselin. Ty se podílejí na trávení tuků a tvoří se pouze tehdy, pokud je ve střevě přítomna potrava. Aby se tedy astaxanthin řádně vstřebal, měli bychom se nejprve najíst a umožnit organismu tvorbu žlučových kyselin.

 Jak dlouho mohu používat astaxanthin?

Astaxanthin můžete používat soustavně celý život. Nikdy nebyly zaznamenány žádné nebezpečné vedlejší příznaky, které by s ním byly spojeny.

 

Co je Přírodní nápoj Natural Balance z řady Wellness by Oriflame?

Přírodní nápoj Natural Balance je výživný prášek určený ke smíchání s vodou, který podporuje zdravé hubnutí a poskytuje tělu dodatečnou energii. Jde o perfektní a praktický potravinový doplněk, který si můžete vychutnat doma nebo v práci. Každý den dodává tělu důležité živiny!

Proč bych měl/a užívat Přírodní nápoj Natural Balance?

Protože obsahuje čisté přírodní ingredience v optimální rovnováze. Ta zahrnuje tři vynikající zdroje bílkovin: vaječnou bílkovinu, bílkovinu z hrášku a ze syrovátky (mléčnou).

Speciálně vyvinutá vaječná bílkovina má optimální rovnováhu kyselin Omega 3 a 6, stejnou, jako lidský mozek.

Hrášek je zdrojem vysoce bohaté a prospěšné bílkoviny; bývá označován jako “maso rostlinné říše”.

Bílkovina ze syrovátky (mléčná) je podle výzkumů biologicky nejúčinnější ze všech bílkovin.

Velmi důležitý je i obsah vitaminů a minerálů. Přírodní nápoj Natural Balance obsahuje jablko, šípek a kořen cukrové řepy. Tyto tři ingredience jsou nejen velmi bohaté na vitaminy a minerály, ale zároveň obsahují vysoké množství vlákniny, která je zásadní pro dobré trávení.

Nápoj Natural Balance obsahuje také zdravé karbohydráty. Karbohydráty jsou hlavním zdrojem tělesné energie a základním palivem pro mozek. Karbohydráty obsažené v receptuře nápoje jsou z jablka, ze šípku, syrovátky (mléčné) a hrášku.

Díky všem těmto přírodním složkám a více než 8 letům rozsáhlého výzkumu je Přírodní nápoj Natural Balance praktický, bezpečný a prokazatelně účinný.